Historia firmy

Historia firmy

Firma BARTOSZ Sp. J. działa w branży inżynieryjno- sanitarnej od 1990 r. Dzięki fachowej wiedzy opartej na wieloletnim doświadczeniu, jak również ciągłemu doskonaleniu się i rozwojowi, stawiamy czoło oczekiwaniom i wymaganiom współczesnego rynku. Oferujemy przyjazne dla środowiska urządzenia oraz kompletne systemy, które umożliwiają znaczące oszczędności m. in. poprzez ograniczenia zużycia wody, ciepła i energii elektrycznej.

Gwarantujemy najbardziej efektywne, a zarazem sprawdzone technologie. Proponujemy bogatą gamę wyrobów, zapewniając jednocześnie naszym klientom sprawną i kompleksową obsługę.

Fachowość i doświadczenie idące w parze z zaangażowaniem pracowników naszej firmy gwarantuje wysoki poziom usług. Potwierdzeniem tego jest szereg nagród, dyplomów i wyróżnień przyznanych nam podczas ogólnopolskich konkursów, a w tym między innymi za zestawy hydroforowe na targach Forum Budownictwa w Białymstoku oraz za stację pilotującą uzdatniania wody podczas targów Instaltech w Kielcach.

Współpracując z ośrodkami naukowymi oraz renomowanymi koncernami skupiającymi swoją uwagę na inżynierii środowiska, oferujemy kompetentną pomoc w zakresie doboru i eksploatacji naszych urządzeń. Proponujemy również bogate programy szkoleniowe przeznaczone zarówno dla projektantów, inwestorów, jak i użytkowników. Organizujemy seminaria i sympozja techniczne. Wydajemy poradniki techniczne i katalogi oraz publikujemy artykuły w prasie technicznej. Taka filozofia działania zyskała akceptację i zaufanie naszych Klientów, do których należą m. in. odbiorcy indywidualni, gminy, spółdzielnie mieszkaniowe, firmy wodociągowe i ciepłownicze oraz renomowane przedsiębiorstwa jak np. Huta Szkła Wołomin, Nutricia Opole, Suempol Bielsk Podlaski, Hoop Bielsk Podlaski, Zakłady „Wedel” w Warszawie, Browary „Królewskie” w Warszawie, Browary „Dojlidy” w Białymstoku, Zakłady Coca-Cola w Mińsku Białoruskim, „Mocate Capuccino” w Ustroniu Śląskim, hipermarkety „Tesco”, „Carrefour” i „Leroy Merlin”, Szpital Bielański w Warszawie, Zakłady Płyt Wiórowych w Grajewie, Sokółka – Okna i Drzwi, Cementownia Nowiny, Pałac Belwederski w Warszawie.

Z myślą o ciągłym doskonaleniu naszych działań, w listopadzie 2001 r. wprowadziliśmy system zapewnienia jakości EN ISO 9001:2015. Tak wysoki standard uzyskaliśmy stosując w swoich produktach elementy sprawdzone, pochodzące od renomowanych światowych producentów.

Od 2000 roku, kiedy powstał pierwszy model spiralno-przeciwprądowego wymiennika ciepła BARTOSZ, w ramach spółki prężnie rozwija się Dział Wentylacji. Unikalna konstrukcja naszego rekuperatora, która zdecydowanie wyróżnia go spośród innych tego typu urządzeń oferowanych na rynku, została zastrzeżona w Urzędzie Patentowym. W ten sposób dajemy Państwu pewność niezawodności i oryginalności naszych urządzeń. Zalety wymiennika ciepła BARTOSZ – wysoki odzysk ciepła i niskie koszty eksploatacji – zyskały zaufanie i zadowolenie użytkowników w kraju i zagranicą, co pozwoliło firmie zdobyć i ugruntować silną pozycję na rynku. Obecnie nasza kadra to kilkudziesięcioosobowy zespół specjalistów z różnych dziedzin, pracujący nad coraz lepszymi rozwiązaniami technicznymi. Posiadamy dobrze wyposażone zaplecze techniczne umożliwiające prowadzenie badań, tworzenie prototypów oraz seryjną produkcję urządzeń.

W 2010 roku uruchomiliśmy produkcję central wentylacyjnych w nowym zakładzie w Czarnej Białostockiej (ok. 25 km od Białegostoku). Nowy zakład, o łącznej powierzchni blisko 2 tys. m2, obejmuje dwie hale produkcyjne i magazyn wysokiego składowania, a także pomieszczenia biurowe i zaplecze socjalne. Inwestycja, sfinansowana w 50% ze środków Unii Europejskiej, objęła również zakup kompletnej, nowoczesnej linii technologicznej do produkcji wymienników ciepła i central wentylacyjnych. Uzyskana w ten sposób automatyzacja i standaryzacja procesu produkcji przełożyła się bezpośrednio na wydajność oraz jakość oferowanych urządzeń.

Załączniki
PlikOpisWielkość plikuPobrania
pdf Wywiad z Prezesem Bernardem Bujwickim "InstalReporter" - luty 2011
274 KB1991