Projektowanie rekuperacji

Projektowanie rekuperacji

Profesjonalne projektowanie rekuperacji domowej

Prawidłowo zaplanowana wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja) zapewnia dostęp do świeżego powietrza 24h/dobę bez konieczności otwierania okien oraz pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu. Planowanie zastosowania rekuperacji w swoim domu warto rozpocząć już na etapie wykonywania projektu architektonicznego. Warto w tym celu zdecydować się na profesjonalny projekt wentylacji. Wcześniejsza decyzja pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z budową kominów wentylacji grawitacyjnej oraz kosztów późniejszych np. przekuć w stropach niezbędnych do prawidłowego poprowadzenia kanałów dostarczających powietrze do pomieszczeń. Tylko prawidłowo zaplanowana i zamontowana rekuperacja gwarantuje komfort jej użytkownikom!

 

Wszystkim Inwestorom budującym dom możemy wykonać projekt rekuperacji (usługa płatna). Przygotowane opracowanie dostosowane jest do architektury danego budynku i  zawiera:

  • opis techniczny
  • rozrysowanie graficzne
  • dobór i określenie miejsca umiejscowienia rekuperatora
  • bilans powietrza
  • zestawienie materiałów
  • wytyczne branżowe.

Możliwe jest wykonanie projektu budowlanego niezbędnego do uzyskania pozwolenia na budowę.

 

Projekt wentylacji przemysłowej

Stosowanie systemów rekuperacji w domach jest praktyką dobrze znaną. Kwestia poprawnie działającej wentylacji jest równie istotna, a w niektórych przypadkach nawet ważniejsza w budynkach przemysłowych i użyteczności publicznej. Przepisy branżowe jasno określają jakie parametry powietrza powinny być zapewnione w budynkach różnego typu. W zależnosci od prowadzonej działalności systemy wentylacji poddawane są kontroli np. sanepidu (w przypadku placówek gastronomicznych). Z tego względu projekt wentylacji jest jednym z ważniejszych cześci składowych projektu budowlanego. Posiadamy profesjonalą wiedzę i doświadczenie przy realizacji tego typu projektów. Dobieramy odpowiednie urządzenia do obróbki powietrza, by osiągnąć jak najlepsze parametry przy optymalnych kosztach. Wyznaczamy trasy kanałów wentylacyjnych, proponujemy rozwiązania dostosowane do danego budynku.  Udzielamy wsparcia technicznego na etapie projektu i realizacji, nadzorujemy pracę ekip budowlanych oraz uruchomienie central wentylacyjnych.

 

Chcesz dowiedzieć się od czego zacząć projektowanie wentylacji? Zadzwoń tel. (85) 745 57 12 w. 30 lub napisz: wentylacja@bartosz.com.pl