Naścienny zestaw hydroforowy

Naścienny zestaw hydroforowy
Mając na uwadze wygodę  i ochronę interesów inwestora oraz stawiając sobie za priorytet komfort mieszkańców stworzyliśmy niezawodny i bezpieczny w eksploatacji system podnoszenia ciśnienia w instalacji bytowej i hydrantowej – naścienny zestaw hydroforowy ZH-W BART.

 

Naścienny zestaw hydroforowy ZH-W BART jest innowacyjną technologią, która spełnia wszystkie funkcje standardowych zestawów hydroforowych, jednak dzięki odpowiednio dobranej i wygłuszonej obudowie oraz nowoczesnym pompom z płaszczem wodnym, pozwala maksymalnie ograniczyć hałas pracującego urządzenia. Wysoka jakość zastosowanych komponentów oraz staranność wykonania są gwarancją niezawodnej, bezobsługowej pracy zestawu. Poza wspomnianymi cechami na uwagę zasługuje również fakt, że w porównaniu do tradycyjnych zestawów podnoszących ciśnienie naścienne zestawy hydroforowe są urządzeniami o niewielkich gabarytach i nie wymagają wydzielenia dodatkowego pomieszczenia hydroforni. Z powodzeniem mogą być zamontowane na ścianie w pomieszczeniach gospodarczych lub ustawione w ciągach komunikacyjnych. Przed dostępem niepowołanych osób zestaw ZH-W BART chroni solidna obudowa
oraz zamknięcie na klucz z wkładką patentową.

 

naścienny zestaw hydroforowyNaścienny zestaw hydroforowy ZH-W BART zbudowany jest z dwóch niezależnych od siebie części: szafy zasilająco-sterującej oraz części pompowej. Urządzenie może być dostarczone jako jeden zespolony zestaw lub jako odrębne sekcje. Wersja rozłączna pozwala na montaż szafy sterującej w bezpośrednim sąsiedztwie zestawu lub w oddzielnym pomieszczeniu.

 

BUDOWA CZĘŚCI POMPOWEJ

Na cześć pompową składają się nowoczesne pompy z płaszczem wodnym (jedno- lub trójfazowe) przystosowane do współpracy z przetwornicą częstotliwości, która umożliwia płynną regulację pracy zestawu oraz eliminuje uderzenia hydrauliczne. Układ pompowy zamontowany jest w izolowanej i wygłuszonej obudowie z blachy stalowej malowanej proszkowo. Wszystkie elementy hydrauliczno-mechaniczne układu pompowego wykonane są ze stali nierdzewnej w gatunku 1.4301. W drzwiach inspekcyjnych stosowany jest zamek z kluczem.

 

BUDOWA CZĘŚCI STERUJĄCEJ

Szafa zasilająco-sterująca zestawem ZH-W BART wyposażona jest w przemysłowy sterownik mikroprocesorowy współpracujący z przetwornicami częstotliwości. Sterowanie zestawem odbywa się za pomocą intuicyjnego panelu użytkownika zamontowanego na wewnętrznych drzwiach obudowy, która podobnie jak w części pompowej, wykonana jest ze stalowej blachy malowanej proszkowo. Wszelkie komunikaty i alarmy wyświetlane są w języku polskim. Stopień ochrony: IP54.

 

FUNKCJE STEROWANIA

Sterowanie naściennym zestawem hydroforowym ZH-W BART zostało zaprogramowane w taki sposób, aby maksymalnie zoptymalizować zużycie prądu pobieranego przez układ pompowy oraz ochronić zestaw przed nadmiernym zużywaniem się pomp. Najważniejsze funkcje sterowania:

  • regulacja pracą pomp w zależności od ciśnienia na tłoczeniu i prędkości obrotowej pomp,
  • tryb usypiania w przypadku braku lub małego rozbioru wody,
  • naprzemienna praca pomp,
  • automatyczne przełączanie pomp w przypadku awarii jednej z nich,
  • przesunięcie załączania pomp w czasie,
  • automatyczne wyłączenie pomp przy przekroczeniu ciśnienia granicznego  w instalacji,
  • zabezpieczenie przed suchobiegiem,
  • zapamiętywanie nastaw i powrót do pracy według zaprogramowanych ustawień po przywróceniu zasilania lub ustąpieniu awarii.

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z Działem Wod.-Kan.: (85) 745 57 12 w. 61.

 

Załączniki
PlikOpisWielkość plikuPobrania
pdf Naścienny zestaw hydroforowy ZH-W BART3 MB2114
jpg Kombinat Budowlany - referencje168 KB868