Filtry do wody AQUA REVITAL

Filtry do wody AQUA REVITAL

Z dumą potwierdzamy, że jakość wody uzdatnionej przy pomocy zestawu filtracyjnego Aqua Revital jest znacznie wyższa niż niejednej źródlanej wody butelkowanej. Rewitalizacja wody modułem Revital pozwala na uzyskanie wody pierwotnej / źródlanej. Wykorzystując nowoczesne filtry do wody możemy otrzymać nie tylko doskonałą wodę pitną, ale również zapewnić sobie kąpiel w wodzie pozbawionej szkodliwego chloru, który wchłaniany jest przed naszą skórę. Dodatkowo zestawy te chronią urządzenia sanitarne stosowane w kuchniach i łazienkach przed szkodliwym działaniem rdzy, czy osadów, co znacząco wydłuża ich żywotność.

 

Aqua Revital jest kompaktowym układem filtrów do wody, który można dopasować do jakości uzdatnianej H2O, a także do indywidualnych potrzeb Klienta. Wieloletnie doświadczenie w uzdatnianiu wody pozwoliło nam stworzyć produkt elegancji, oszczędni w eksploatacji oraz w pełni skuteczny.
Zestaw filtracyjny Aqua Revital dobierany jest na podstawie oczekiwań Klienta co do jakości otrzymanej wody. Przy podjęciu decyzji pomocne są również wyniki badania wody oraz orientacyjna ilość osób, które będą wykorzystywać uzdatnioną wodę.

Zestawy filtracyjne Aqua Revital dają możliwość rozdzielenia instalacji stosownie do przeznaczenia:
– oddzielnie do zasilania ogrodu,
– oddzielnie do zasilania umywalek, wanien czy pryszniców,
– oddzielnie do zasilania toalet,
– oddzielnie do zasilania kuchni.
Potrzeba rozdzielenia instalacji wynika z: różnych wymagań stawianym jakości  wody stosowanej w codziennym użytku (woda do podlewania ogrodu może być gorszej jakości niż ta, którą pijemy), kosztów użytkowania czy trudności z zaopatrzeniem w wodę odpowiedniej jakości.

Prawidłowo eksploatowane  filtry do wody Aqua Revital są w stanie zachować trwałość i swoją funkcjonalność przez wiele lat. Wykonywane są w następujących opcjach:
– na płycie ze stali nierdzewnej  – umożliwia montaż na ścianie lub konstrukcji, dostępna jest również  wersja pod zlew w kuchni,
– w specjalnej szafie z blachy ocynkowanej, malowanej – montaż na ścianie, w ścianie lub bezpośrednio na podłodze.

– bardziej skomplikowane zestawy Aqua Revital mogą być wykonane na specjalnie przygotowanych wspornikach ze stalowych profili.

 

Przeznaczenie filtrów do wody AQUA REVITAL

Jaką wodę uzdatniają zestawy filtracyjne Aqua  Revital?

Zestawy filtracyjne Aqua Revital wykorzystuje się do uzdatniania:

– wody wodociągowej (kranówki),

– wody powierzchniowej pochodzącej z: jezior, rzek, stosunkowo czystych stawów. Uzdatniając wody powierzchniowe należy mieć pewność, że  nie zawierają one niebezpiecznych związków chemicznych (pochodzących np. ze środków ochrony roślin  czy sztucznych nawozów). Powinny spełniać jeszcze jeden warunek – nie mogą zawierać zawiesiny ilasto-gliniastej (którą np. zawiera woda górska w trakcie intensywnych opadów), ponieważ może ona doprowadzić do zatkania sie membran ultrafiltracji.

 

Jakie zadanie spełniają zestawy filtracyjne AQUA REVITAL?

W zależności od konfiguracji zestawy filtracyjne Aqua Revital mogą:

– usuwać cząstki stałe rdzę, piasek i inne zanieczyszczenia stałe aż do poziomu krystalicznego wody,

– usuwać resztki związków żelaza (zawartość w wodzie uzdatnionej nie większa, jak 0,2 mg/l wody uzdatnianej),

– usuwać resztki związków manganu (zawartość w wodzie uzdatnionej nie większa, jak 0,05 mg/l wody uzdatnianej),

– usuwać chlor,

– usuwać niemiły zapach i smak,

– redukować barwę,

– redukować mętność,

– usuwać bakterie, wirusy, cysty – nawet o 99,99%,

– rewitalizować wodę czyli przywracać jej charakter wody źródlanej.

Filtry do wody Aqua Revital nie zmieniają składu chemicznego wody. Ich standardowa wersja nie usuwa twardości wody (czyli pierwiastków życia – magnezu, wapnia i selenu), gdyż spożywanie wody zdemineralizowanej może negatywnie wpływać na zdrowie człowieka. Dlatego też do redukowania kamienia należy podchodzić ostrożnie, a systemy służące do tego celu montować jedynie przed  urządzeniami, które chcemy ochronić przed uszkodzeniem kamieniem.

 

Jaka jest trwałość zestawów filtracyjnych AQUA REVITAL oraz jakie są koszty ich eksploatacji?

Przy odpowiednim użytkowaniu oraz regularnym serwisowaniu zestawów możliwa jest ich bezawaryjna eksploatacja nawet przez kilkanaście lat.
Elementy, które wymagają wymiany w trakcie użytkowania:
– wkłady z węglem aktywnym, okres ważności około pół roku; w przypadku węgla aktywnego z zasypem możliwa jest samodzielna regeneracja złoża przez Klienta, dzięki czemu wkład może być używany wielokrotnie;
– bawełniane wkłady wymienne, okres używalności zależny jest od jakości uzdatnianej wody i wynosi od sześciu do nawet kilkunastu miesięcy;
– membrany do ultrafiltracji (o ile została zastosowana) wyróżniają się około sześcioletnią trwałością, zależną od jakości wody oraz prawidłowego użytkowania; ultrafiltrację należy chronić przed grubszymi cząstkami zanieczyszczeń poprzez zastosowanie dodatkowego filtra.

Montaż  zestawów filtracyjnych AQUA REVITAL

Zestawy filtracyjne są konstruowane na ciśnienie do 5,6 at. jednak praktyczne jest, by ciśnienie przed układem było odpowiednio mniejsze. Wynika to z faktu, że jeśli ciśnienie w sieci wodociągowej jest stale na tym poziomie, to zdarza się, że jest ono znacznie wyższe. W opcji zestawy filtracyjne AQUA REVITAL dostarczane są z reduktorem ciśnienia, co powinno być wyraźnie zaznaczone w zamówieniu.

Zestawy filtracyjne mogą być montowane w ścianie, na ścianie, albo ustawiane na podłodze. Należy montować je w strefie ciepłej, tj. w miejscach gdzie zapewnione są zawsze temperatury dodatnie (powyżej)  1°C. Nie należy ich montować w miejscach nasłonecznionych, ani w pobliżu źródeł ciepła (np. przy kotle), gdyż powodować to będzie nagrzewanie się wody i możliwość rozwoju bakterii gnilnych w instalacji.

Wskazania co do sposobu  wykonania instalacji wodociągowej  i kanalizacyjnej w domu jednorodzinnym, mieszkaniu, zakładzie pracy, szkole itp. z zestawem filtrów AQUA REVITAL

Woda w domach, mieszkaniach czy zakładach pracy używana jest do różnych celów. Różna także może być jej jakość.  Ze względu na koszty uzdatniania wody, a także na kurczące się jej zasoby, a co za tym idzie wzrastające jej ceny, przewiduje się w przyszłości wykorzystywanie różnego rodzaju jej źródeł. Będziemy zbierać z deszczu i roztopów. Oczyszczać wodę szarą (z mycia się i kąpieli) i stosować ją do spłukiwania sedesów. Dojdziemy także zapewne do oczyszczania ścieków sanitarnych i wykorzystywania z nich wody np. do podlewania ogrodu. Budując dom należy przewidzieć wszystkie te możliwości i wykonać instalacje tak, by możliwe było wykorzystanie każdej z wyżej wymienionych możliwości. Jeśli nie zostanie to zrobione w trakcie budowy, to nie będzie zrobione to zapewne nigdy.

 

Przede wszystkim należy:

  1. Rozdzielić instalację wodociągową i wykonać oddzielną do: spłukiwania sedesów, podlewania ogrodu, pozostałych odbiorników tj. zasilających baterie umywalkowe, prysznice, wanny i zlewozmywaki, pralki, zmywarki itp. W przyszłości pozwoli to na korzystanie z różnych źródeł wody, stosownie do celu jakiemu dana woda ma służyć.
  2. Rozdzielić kanalizację sanitarną z ubikacji oraz zlewozmywaków od kanalizacji wody szarej (umywalek i wanien). Pozwoli to wykorzystywać oczyszczoną wodę szarą do spłukiwania sedesów oraz ewentualnie do podlewania ogrodu.
  3. Wykonać kanalizację deszczową z podłączonymi do niej rurami deszczowymi z dachu   i odprowadzić ją do szczelnego zbiornika umieszczonego w ziemi. Woda ta może być wykorzystywana zarówno do podlewania ogrodu jak i spłukiwania sedesów.
  4. Zwrócić uwagę na materiały użyte podczas wykonywania instalacji wodociągowej – należy unikać wykonywania instalacji wodociągowej z rur i kształtek miedzianych z racji ścieralności miedzi i przechodzenia jej do wody. Poza tym miedź jest środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii gnilnych. Materiałem wskazanym do wykonywania tych instalacji  jest polibutylen np. Hephworth, albo stal kwasoodporna.

 

Obsługa bieżąca zestawu filtracyjnego AQUA REVITAL

Obsługa bieżąca zestawu filtracyjnego AQUA REVITAL sprowadza się – w większości filtrów – do płukania filtra nr 1 przed otwarciem zaworu oraz sprawdzenia szczelności filtrów.

 

Serwisowanie zestawu filtracyjnego AQUA REVITAL

Aby ułatwić wymianę wkładów filtracyjnych, każdy zestaw filtrów Aqua Revital wyposażony jest w komplet odpowiednich kluczy. Dodatkowo przed zaworami zastosowane zostały śrubunki, które w przypadku awarii, ułatwiają wymianę zaworu.