Rekuperatory VENA Compact

Rekuperatory VENA Compact
Rekuperatory VENA Compact są zgodne z dyrektywą Ekoprojekt (EcoDesign), spełniając tym samym wymagania Rozporządzenia Komisji UE 1253/2014 oraz 1254/2014.

 

Rekuperator VENA Compact to kompaktowe urządzenie przeznaczone do domów jednorodzinnych o powierzchni użytkowej do ok. 200 m2. W centrali zastosowano wymiennik spiralno-przeciwprądowy Bartosz, który pozwala odzyskać do 85% ciepła ze zużytego powietrza usuwanego z pomieszczeń i ogrzać nim świeże powietrze, nawiewane do domu. Już jedna godzina wystarczy, aby wymienić 100% powietrza w Twoim domu, nie tracąc skumulowanego w nim ciepła! Ciche, energooszczędne wentylatory sterowane prądem stałym minimalizują koszty eksploatacji. Obudowa centrali wykonana jest z płyty poliuretanowej o właściwościach wygłuszających.

 

Rekuperator VENA Compact posiada wbudowany automatyczny by-pass (obejście wymiennika), który pozwala na wpuszczanie chłodniejszego powietrza do pomieszczeń. Centralę wyposażono też w system optymalizacji odzysku, który dostosowuje pracę urządzenia do panujących warunków, tak aby uzyskać zadane parametry. Zastosowana automatyka pozwala na programowanie parametrów pracy wentylacji za pomocą panelu użytkownika, umieszczonego w dogodnym miejscu w domu. Gabaryty i kompaktowa zabudowa centrali VENA Compact umożliwiają montaż nawet w niewielkich pomieszczeniach. Wyprowadzone króćce podłączenia kanałów powietrza (200 mm) i odwodnienia (1’’) upraszczają pracę instalatora. Łatwy dostęp, dzięki drzwiczkom rewizyjnym i możliwość demontażu kaset filtracyjnych oraz sekcji wymiennika umożliwia sprawne przeprowadzenie czynności konserwacyjnych (wymianę filtrów, czyszczenie wymiennika itp.).

 

W skład centrali wentylacyjnej VENA Compact wchodzą:

  • spiralny wymiennik ciepła WS 3.7 o długości 650 mm,
  • powierzchnia wymiennika ciepła 18,93 m2,
  • dwa energooszczędne wentylatory,
  • dwa filtry kasetowe klasy F7 / G4 o wymiarach 450x250x50 mm,
  • wbudowany by-pass wewnętrzny,
  • przepustnica jednopłaszczyznowa przystosowana do montażu siłownika,
  • króciec odprowadzający kondensat z wymiennika o średnicy 1”,
  • obudowa z płyty poliuretanowej malowanej proszkowo,
  • zintegrowany moduł automatyki STW-3 (w wersji Plus stosowane jest automatyka STW-2).

 

KLASA ENERGETYCZNA: A 

 

Wszystkie rekuperatory VENA posiadają atest higieniczny PZH oraz certyfikat TÜV Rheinland (zgodność z normami PN-EN 1886:2008, PN-EN 13053 + A1:2011).

 

*Zarejestruj rekuperator i zyskaj 3 miesiące gwarancji za darmo! Sprawdź szczegóły: REJESTRACJA REKUPERATORA

 

Pobierz Adobe Flash player

Galeria

Załączniki

Plik Opis Rozmiar pliku Pobrania
pdf Katalog central wentylacyjnych 2016 wersja A6-2016
11 MB 7696
pdf Rekuperator VENA Compact karta produktu VC.4EC
597 KB 1348